Sākums Noderīga informācija Praktiski padomi veicot flīžu iegādi

Praktiski padomi veicot flīžu iegādi

Pirkuma apjoms

Pirms veicat pirkumu, pārliecinietes par nepieciešamo flīžu daudzumu veikalā, jo pasūtot papildus daudzumu, ne vienmēr var garantēt identisku toni un kalibru.

 

Rezerve

Vēlams iegādāties flīzes vidēji ar 10% rezervi no nepiecešamā daudzuma, ņemot vērā 5% kvalitātes zaudējumus pie piegriešanas un vēl 5% kā rezervi pie iespējamiem bojājumiem veicot remontu.

 

Salizturīgas flīzes

Ārējās apdares darbos pieļaujams izmantot tikai sala izturīgas flīzes (piem. akmens masas, klinker). Ražošanas procesā flīžu masa tiek ekstrudēta - no tās tiek izsūkts ūdens, kā rezultātā flīze iegūst blīvu struktūru, kas nodrošina augstu izturību pret temperatūras izmaiņām vai nokrišņu ietekmi.

 

Toņu atšķirības

CREATIV_4.jpg Veikalos izstādītās flīzes ir kā paraugi. Tā kā katra flīžu partija izgatavojas atsevišķi, izgatavošanas laikā tā tiek apdedzināta,tādēļ ideālu toņu sakritību dažādās partijās garantēt nav iespējams. Ja gadījumā esat iegādājies flīzes no dažādām partijām (toņu kodi un kalibrs uz iepakojuma ir atšķirīgi), pie likšanas rekomendējam pēc kārtas izmantot pa vienai flīzei no katras kastes. Tas palīdzēs radīt iespaidu par virsmas toņa viendabīgumu un izvairīties no straujām toņu pārejām. 

Grīdas flīzes

Grīdas flīzes izšķir: akmens masas ,keramikas un dabīga akmens (granīts, marmors) flīzes. Akmens masas un dabīgā akmens flīzes var izmantot gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem. Keramikas flīzes klāj tikai iekštelpās, jo tās nav salizturīgas.

Uzzināt vairāk

Sienas flīzes

Sienu flīzes tiek izgatavotas no keramikas masas, tās ir mīkstākas nekā grīdas flīzes, tādēļ sienu flīzes nevar līmēt uz grīdas, bet grīdas flīzes ir iespējams klāt arī uz sienas.

Uzzināt vairāk

Dekori

Flīžu dekoriem, papildus funkcionālajam pielietojumam, būtiskākā ir estētiskā  nozīme, tās ir flīzes kā interjera elements, kas pasvītro katras telpas īpašnieka individualitāti un radošumu.

Uzzināt vairāk