Sākums Noderīga informācija Glazūras nodilumizturība

Glazūras nodilumizturība

Ārējai flīzes virsmai arī jāatbilst noteiktām prasibām. Visa veida grīdes flīzes ikdienu tiek ekspluatētas, radot slodzi uz virsmas, tādēļ glazūrveida flīzes klasificējas piecās grupās pēc slodzes, kuras arī sauc par nodilumizturības grupām, kuras nosaka pēc PEI metodes .

PEI metode (Porcelein Enamel Institute- porcelāna un keramikas institūts ASV) nosaka, ka uz virsmas, kura pārklāta ar glazūru ,ar speciālas mašīnas palīdzību, uz kuras izvietoti skrāpējoši metāliski baloni, tiek izdarīta pārbaude . Pēc izdiluma parādīšanās nosaka nodilumizturības gruppu.

Pie nodiluma līmeņa nosaka pielietojuma apgabalus glazūrveida flīzēm, kas norādītas tabulā:

DIN EN 154 PEI-tests:
apgriezienu skaits
Noslogojums Izmantošana
1. gruppa 150 ļoti zema flīzes priekš sienām
2. gruppa 300 zema vannas istaba, kur neizmanto āras apavus
3. gruppa 600 vidēja vannas istaba, tualete, dzīvojamās telpas
4. gruppa 1 500 augsta virtuve, koridors, balkons, veranda, ofiss
5. gruppa 12 000 ļoti augsta veikali, restorāni, skolas, viesnīcas

 

Interesants fakts:

Glazūras nodilumizturības pakāpi tāpat nosaka pēc relatīvas cietības materiālu F.Moosa skalas. Piemēram, ārējais piesārņojumu cietums pēc Moosa skalas sastāda 7 balles, tādēļ flīzes cietība 4. gruppas nodilumizturībā jābut 8 balles. Kā pats stingrākais materiāls skaitās dimants, kam cietības pakāpe ir 10 balles.

BCTCottonwood.jpg

Par cik neglazūrētām flīzēm nav atsevišķas virsējās kārtas, to virsma veido vienotu veselumu ar pamatu, tad virsas nodilums nav pamanāms, tadēļ neglazētie keramikas materiāli nedalās grupās.

Grīdas flīzes

Grīdas flīzes izšķir: akmens masas ,keramikas un dabīga akmens (granīts, marmors) flīzes. Akmens masas un dabīgā akmens flīzes var izmantot gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem. Keramikas flīzes klāj tikai iekštelpās, jo tās nav salizturīgas.

Uzzināt vairāk

Sienas flīzes

Sienu flīzes tiek izgatavotas no keramikas masas, tās ir mīkstākas nekā grīdas flīzes, tādēļ sienu flīzes nevar līmēt uz grīdas, bet grīdas flīzes ir iespējams klāt arī uz sienas.

Uzzināt vairāk

Dekori

Flīžu dekoriem, papildus funkcionālajam pielietojumam, būtiskākā ir estētiskā  nozīme, tās ir flīzes kā interjera elements, kas pasvītro katras telpas īpašnieka individualitāti un radošumu.

Uzzināt vairāk